Dekoracja stołu wiejskiego
Ostatnio modne staje się wstawianie w formie bufetu stołu wiejskiego, na którym znajdują się rarytasy wiejskiej kuchni. Świńska noga, wiejska szynka, prawdziwy chrzan, golonka, bigos i inne. Jest to na pewno nawiązanie do tradycji staropolskich obyczajów i jednocześnie umożliwienie gościom wyboru pomiędzy leciutkimi daniami kuchni na przykład francuskiej a kuchni staropolskiej. Pomimo ciekawego akcentu, dla dekoratorów jest to zawsze pewien zgrzyt pomiędzy dekoracjami weselnymi, które mają być romantyczne, zwiewne, lekkie a ciezkim kawalkiem drewna. Najczęściej dekoracja stołu wiejskiego, która zazwyczaj jest ciężką drewnianą ławą, stara się nadać lekkości otoczeniu, nie zmieniając jednocześnie charakteru. Do dekoracji stołu używa się źdźbła traw, polnych kwiatów, materiałów ale tylko takich których widok przypomina wiejskie smaczki. Dekoracja minimalistyczna sprawdza sie doskonale.
Nie można zapomnieć, iż dekoracja stołu powinna być jednocześnie estetyczna i praktyczna. Goście obsługiwani są przez kucharza, który jednym gładkim cięciem jest wstanie pokroić wielką szynkę, bez uszczerbku dla doznań wzrokowych. Goście bowiem, zabierając się do krojenia za pewne robili by to po swojemu, każdy w inną stronę, i szynka w postaci nogi straciła by swój urok, a stała by się szynką przypominającą za pewne coś innego.
Zadaniem dekoracji weselnej jest wyodrębnienie stołu z otoczenia, nadanie mu swojskiego kształtu i zamknięcie przestrzenie na tyle, by nie raził on w oczy. Krótko mówiąc chodzi o to by ten akcent raczej się wtopił w otoczenie niżby zakłócał harmonię w przestrzeni w której się znajduje.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz